Uroczyste otwarcie hali sportowej przy szkole podstawowej w Silniczce

Dział: Aktualności
10/09/2021 - 17:04
Na tę inwestycję czekali z niecierpliwością od lat wszyscy mieszkańcy Silniczki w gminie Żytno. Wreszcie, kiedy udało się pozyskać środki zewnętrzne na budowę, powstał obiekt, o jakim chyba nie marzył nikt: nowoczesny, dopasowany do potrzeb dzieci, młodzieży i dorosłych. Z okazji otwarcia w gminie odbyła się uroczystość oficjalnego oddania hali do użytkowania. 

W piątek 10 września o godzinie 14 nastąpiło uroczyste otwarcie hali sportowej przy szkole podstawowej. Oficjalne przekazano obiekt do użytku. W uroczystości wzięli udział zaproszeni z tej okazji goście. Wśród nich przedstawiciel wojewody, poseł Anna Milczanowska, wójtowie ościennych gmin i starostwa, przedstawiciele straży pożarnej i policji, księża oraz pracownicy oświaty. 

Jest to największa inwestycja w gminie Żytno. Jej budowa rozpoczęła się w lipcu 2020 r. Została zrealizowana w ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – Sportowa Polska – edycja 2019 r.- program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej. Zakończenie inwestycji nastąpiło w planowanym terminie. Wartość inwestycji to ponad 4.6 mln zł, z czego kwota otrzymanej dotacji wyniosła 3 mln zł.

Hala sportowa ma wymiary 28,00 m x 17,25 m i wysokość minimalną 6,5 m. Jej powierzchnia wynosi 481,42 m2. Na parterze umieszczono 90 miejsc siedzących dla zawodników. W hali zostały umiejscowione pełnowymiarowe boiska główne do piłki koszykowej i piłki siatkowej oraz dwa boiska treningowe.

Prace objęły też m.in. położony przed szkołą plac, powiększenie parkingu, realizację nasadzeń zieleni. Budynek jest też w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Z okazji otwarcia hali w Silniczce o godzinie 16 na scenie wystąpili legendarni Trubadurzy i - o godzinie 17 - zespół No To Co. Można było także spróbować różnych przysmaków kulinarnych.

[CZYTAJ] Ceny szaleją, inflacja w górę: „Uczciwie mówiąc, to podrożało właściwie wszystko"