Ukraińcy na motocyklu uciekali przed policją. Uderzyli w betonowy przepust

Dział: Aktualności
03/07/2020 - 15:04

Uciekali przed policją, kierowca stracił panowanie nad motocyklem, doszło do wypadku.

 SAVE 20200703 150614

 (Fot. KPP)

- 2 lipca o godzinie 22.50 patrol ujawnił na ul. Brzeźnickiej w Radomsku motocykl yamaha, którym jechało dwóch mężczyzn, z których jeden nie miał kasku ochronnego - mówi nadkomisarz Włodzimierz Czapla z KPP Radomsko. - Policjanci wydali kierującemu sygnał do zatrzymania się, ten jednak widząc oznakowany radiowóz zjechał z drogi głównej przejechał przez parkingi znajdujących się tam sklepów, a następnie wrócił na ulicę Brzeźnicką kierując się w kierunku drogi K-1.

Kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, co jest przestępstwem.

Policjanci powiadomili inne patrole, sami  kontynuując pościg. Uciekający motocyklista na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem zjeżdżając na prawe pobocze, gdzie uderzył w betonowy przepust wodny.

Jadący motorem mężczyźni narodowości ukraińskiej w wieku 22 i 20 lat stracili przytomność. Będący na miejscu policjanci natychmiast udzieli rannym pomocy przedmedycznej. 

Mężczyźni z ciężkimi obrażeniami ciała zostali przewiezieni do radomszczańskiego szpitala.

- W celu ustalenia ich stanu trzeźwości została im pobrana krew. W czynnościach na miejscu zdarzenia uczestniczył prokurator Rejonowy w Radomsku - dodaje policjant.