Uchwała w sprawie dotacji na Glinianki. Albo dziś, albo pozamiatane

Dział: Aktualności
30/06/2020 - 09:32

Podczas sesji rady miasta prezydent Jarosław Ferenc zaapelował do radnych o natychmiastowe podjęcie uchwały w sprawie zmiany planów rozwoju turystyki. Jest to związane z koniecznością aktualizacji dokumentacji na budowę infrastruktury na Gliniankach.

1

Konkurs, w którym miasto ubiegało się o środki, został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski. Ogłoszono go kilka miesięcy temu.

Wioletta Pal podczas sesji mówiła o niedotrzymaniu terminów przez urzędników w sprawie złożenia wniosku o dofinansowanie. Prezydent odpowiedział, że to przez epidemię koronawirsa, a poza tym zmieniały się warunki.

Zagospodarowanie terenu Glinianek ma kosztować 13,4 mln zł . Dofinansowanie w wysokości 7,6 mln zł ma pochodzić z funduszu rozwoju gospodarki turystycznej. Takie pieniądze może uzyskać miasto, jeśli wniosek jeszcze dzisiaj trafi do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

Konieczna jest aktualizacja dokumentacji na Glinianki. Poprzednia okazała się nie do końca zgodna z celem funduszu, do którego miasto aplikowało. Na projekt modernizacji tego miejsca miasto wydało już pieniądze. Kosztował 32 tys. zł. Teraz ten sam projektant zaktualizuje projekt za 13 tys. zł.