Trzech mieszkańców Śląska dokonało w Radomsku kilku włamań. Kradli papierosy

Dział: Aktualności
11/01/2021 - 11:22
Straty, jakie spowodowali złodzieje, wyniosły 87 tys. zł. Cała trójka najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. O areszt dla mieszkańców Śląska wnioskował prokurator, a sąd podzielił jego zdanie.

W czwartek 7 stycznia doszło do kradzieży z włamaniem w jednej z radomszczańskich hurtowni. Sprawcy włamali się do budynku i ukradli wyroby tytoniowe warte blisko 10

tys. zł. I było to kolejne włamanie do tej hurtowni.

Do pierwszej kradzieży z włamaniem doszło w październiku. Łupem włamywaczy zawsze padały papierosy.

- Od tego czasu kryminalni pracowali nad sprawą - mówi komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP Radomsko. - Zatrzymanie złodziei było możliwe dzięki skrupulatnym działaniom policjantów wykonujących czynności w tym postępowaniu. Ważnym czynnikiem była również znajomość schematów postępowania członków środowiska przestępczego oraz analiza zebranych informacji - dodaje.

 włamywacz

(fot. KPP Radomsko)

I tak trzej mieszkańcy województwa śląskiego zostali zatrzymani na gorącym uczynku, a policjanci odzyskali ukradzione tym razem produkty. Mężczyźni w wieku 41,44 i 29 lat trafili do policyjnego aresztu.

- Podczas przesłuchania przyznali się do czterech kradzieży z włamaniem, jakie miały miejsce w radomszczańskiej hurtowni. Straty oszacowano na 87 tysięcy złotych. Śledczy ustalili, że każdy z nich miał wyznaczone do zrealizowania zadanie. Po udanym skoku ukradziony towar sprzedawali i dzielili się pieniędzmi. Wszyscy trzej usłyszeli prokuratorskie zarzuty zniszczenia mienia oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - mówi policjantka. I dodaje, że dwaj starsi działali w warunkach recydywy wielokrotnej, dlatego sąd może znacznie zwiększyć wymiar kary.

- Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za posiadanie i udzielanie narkotyków, które znaleźli policjanci podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania. Śledczy wykonują dalsze czynności w tej sprawie oraz zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa - mówi komisarz Wlazłowska.

[CZYTAJ] Od przyszłego tygodnia na A1 odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie? Sprawdźcie