Trzeba się zapisywać na pobranie wymazów w punkcie drive thru

Dział: Aktualności
21/10/2020 - 11:06
Jak informuje Szpital Powiatowy, mobilny punkt pobrań wymazów będzie czynny od godz. 11 do godz. 16. Wcześniej trzeba jednak zadzwonić i się zapisać.

Coraz więcej zakażeń, coraz więcej ludzi skierowanych na testy, coraz większe kolejki do punktu drive thru, który znajduje się przy szpitalu. Ci, którzy musieli jechać na wymaz mówią, że na swoją kolej czekali nawet trzy godziny.

Dyrekcja szpitala widzi problem i stara się rozładować kolejki. Pobieraniem wymazów zajmują się dwie pielęgniarki. Każdy pacjent to określony czas, którego wymaga procedura. Samochody wjeżdżają na parking szpitala i jadą w kierunku oddziału obserwacyjno-zakaźnego, z tyłu budynku szpitala. Auto za autem i po kilkunastu minutach kolejka kończy się prawie przy szlabanie. Od czwartku 22 października ma być inaczej.

- Mieszkańcy, którzy zostali skierowani przez lekarza POZ lub muszą być przebadani się pod kątem SARS-CoV-2, w związku z wyjazdem do sanatorium, mogą zapisać się na wizytę w punkcie wymazowym pod numerem telefonu 535 588 310, codziennie w godzinach od 8 do 14. Zapisy będą odbywać się na poszczególną godzinę tak, by uniknąć kolejek osób wyczekujących na pobranie wymazu w kierunku wirusa SARS-CoV-2. Wierzymy, że ta zmian ułatwi pracę naszego punktu wymazowego - czytamy na profilu facebookowym placówki.

KOLEJKA POD DRIVE THRU

Tak wyglądała kolejka do punktu pobrań pod szpitalem w ubiegłym tygodniu