Tłuste koty z PiS: Kto dostał robotę po objęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość

Dział: Aktualności
09/07/2021 - 12:10
Jarosław Kaczyński zapowiedział w weekend walkę z nepotyzmem i karierowiczostwem w szeregach PiS - To jest syndrom tłustych kotów - powiedział. Kto ludzi PiS z naszego regionu dostał pracę w spółkach skarbu państwa bądź firmach z nimi związanych? Przygotowaliśmy listę
Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na ostatnim zjeździe Prawa i Sprawiedliwości członkowie tej partii przyjęli ustawę, która mówi, że rodziny polityków z PiS-u nie mogą zasiadać w spółkach Skarbu Państwa z wyjątkiem „nadzwyczajnych sytuacji życiowych”.

Prezes Kaczyński mówił o słabościach, jedną z nich jest: - Często wypychanie ludzi dobrze przygotowanych jako potencjalnych konkurentów. Syndrom tłustych kotów, niechęć do pracy, chęć walki tylko o różnego rodzaju stanowiska.

I zaapelował przy tym do opozycji o podjęcie podobnych uchwał: - Trzeba wezwać naszych przeciwników i jednocześnie koleżanki i kolegów z parlamentu, do tego by ich partie podjęły to samo w spółkach samorządowych.

W tym miejscu zapaliła się nam w redakcji czerwona lampka. Bo kilka tygodni wcześniej lokalny PiS wszedł w koalicję z Razem dla Radomska prezydenta Jarosława Ferenca i Wspólnym Samorządem starosty Beaty Pokory. I jak się spodziewaliśmy, ruszyła karuzela zmian na

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś