Testy na koronawirusa i szczepionki przeciwko Covid dla nauczycieli - po 15 stycznia

Dział: Aktualności
05/01/2021 - 12:50
Nauczyciele będą mogli się zaszczepić przeciwko COVID-19 w etapie I. Rozpocznie się on już od 15 stycznia. Od 11 do 15 stycznia będą mogli skorzystać z testów na obecność koronawirusa.

Przed zakończeniem ferii zimowych nauczyciele będą mogli być przetestowani na obecność koronawirusa. Testy będą dobrowolne i bezpłatne. 

Nauczyciele będą mogli się zaszczepić przeciwko Covid-19 już od połowy stycznia. Szczepienia będą możliwe przychodniach, szpitalach rezerwowych i u lekarzy samodzielnie prowadzących praktykę.

szpital

Informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli są zbierane przez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. 

Testy będą wykonywane w sanepidach oraz mobilnych punktach drive thru. Pracowników administracji obowiązują identyczne zasady jak nauczycieli.

Testy na obecność koronawirusa będą dla nauczycieli odbywały się na zasadzie dobrowolności. Jeśli nauczyciel nie ma niepokojących objawów choroby i nie zdecyduje się na test, będzie mógł wrócić do nauczania.

Warto zaznaczyć, że powrót dzieci do szkół nie zależy od wyniku testowania nauczycieli, lecz od dalszego przebiegu epidemii.

 [CZYTAJ] [ZDJĘCIA] Zobacz jak wygląda nowy radomszczański basen od środka