IX Targi Pracy odbyły się w Powiatowej Hali Sportowej

Dział: Aktualności
20/02/2020 - 13:31

W IX Targach Pracy, zorganizowanych po raz drugi w Hali Powiatowej, wzięło udział kilka firm ze strefy przemysłowej oraz przedstawiciele policji, urzędu pracy oraz urzędu miasta ze Starterem Radomsko.

Oferta została skierowana do wszystkich, którzy szukają pracy. Są to zarówno bezrobotni, chcący zmienić dotychczasową pracę, oraz młodzież, która niebawem wejdzie na rynek pracy. Chodziło nie tylko o przedstawienie możliwości znalezienia zatrudnienia, ale także pokazanie, że nawet w małym mieście wiele da się zrobić.

- Nie można tylko narzekać, że tu się nic nie dzieje. Pojawiło się dużo osób młodszych, starszych, ale zwłaszcza sporo kobiet szukających pracy - mówi organizator, Arkadiusz Niedziółka, który prowadzi własną działalność gospodarczą.

Kobiety zainteresowane podjęciem pracy szukały głównie stanowisk związanych z administracją, tzw. pracy biurowej. Natomiast panowie chętnie przyglądali się ofertom pracy na produkcji.

- Zwłaszcza początek targów cieszył się dużą frekwencją. Przyszły osoby w każdym wieku - potwierdza Klaudia Nowak z firmy Manuali Hydraulics.

Uczestnicy targów mieli możliwość wymiany kontaktów.