Tarcza Antykryzysowa w łódzkim to 524 mln zł

Dział: Aktualności
04/06/2020 - 08:03

- Ponad 554 mln zł, tyle w sumie wynosi wsparcie z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej w województwie łódzkim - informuje Monika Kiełczyńska, rzecznik regionalny ZUS. - Na tę kwotę składa się zwolnienie ze składek wynoszące w sumie 411 mln zł oraz wypłata tzw. postojowego w kwocie ponad 143 mln zł.

zus radomsko budynek

Wpłynęło też 6,5 tys. wniosków o ulgi i umorzenia w opłacaniu składek. Zakład Ubezpieczeń Społecznych wyraził zgodę na odroczenie terminu płatności lub rozłożenie zaległości składkowych na raty.

- 30 maja ZUS udostępnił na PUE ZUS możliwość podglądu szczegółów wniosków o zwolnienie z opłacania składek. Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski RDZ, o zwolnienie z opłacania składek, Informacje są prezentowane w zakładce Płatnik w bocznym menu, Dokumenty i Wiadomości, w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa - wnioski - mówi rzecznik.

Przedsiębiorca może zobaczyć jaka jest decyzja w jego sprawie. Ci, którzy wnioski wysyłali pocztą, odpowiedź dostaną tą samą drogą. 

- Problematyczne są jedynie te wnioski, które zostały błędnie wypełnione. Tych niestety nie brakuje. Błędy we wnioskach wymagają wyjaśnienia, a to z kolei ma wpływ na czas ich realizacji. Zachęcamy klientów do wpisywania we wnioskach numeru telefonu lub e-maila. Jeśli we wniosku znajduje się błąd, pracownicy korzystają z tej formy kontaktu z klientem, co istotnie skraca czas rozpatrywania sprawy - dodaje Monika Kiełczyńska.