Szpital w Radomsku ma mniej łóżek covidowych. Wolnych jest tylko pięć

Dział: Aktualności
28/04/2021 - 10:04
Decyzją wojewody łódzkiego radomszczański szpital ogranicza liczbę tzw. covidowych łóżek. Na razie jest ich o 54 mniej. Od środy 28 kwietnia szpital dysponuje 122 łóżkami obserwacyjno – zakaźnymi.

Obecnie, oprócz 122 na oddziale covidowym, 8 łóżek znajduje się na oddziale intensywnej terapii, a dodatkowo 41 na pozostałych oddziałach. Te ostatnie zapewniają leczenie pacjentów mających choroby współistniejące. Są to łóżka specjalistyczne.

szpital

Na neurologii na 4 łóżka przypada 6 pacjentów. Tu leczy się na przykład pacjentów po udarze. Na oddziale ginekologicznym nie przebywa obecnie żadna pacjentka w ciąży, chora na covid-19. Na kardiologii w tej chwili nie ma pacjentów. Ale są one dostępne dla pacjentów po zawale, jednocześnie chorych na covid-19. Na chirurgii na 10 łóżek zajętych jest 5. Na 5 łóżek na ortopedii przebywa tylko jeden pacjent.

[CZYTAJ] Bareła: gdzie trafiają bezdomni z covidem? Zagórowicz: odpowiem do końca tygodnia

- Aktualnie szpital posiada tylko pięć wolnych łóżek covidowych. Natomiast na trzecim poziomie (dla pacjentów z chorobami współistniejącymi – przyp. red.) mamy tylko trzynastu pacjentów, zatem 28 łóżek mamy wolnych – mówi Przemysław Drozdek z kancelarii Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Oddział wewnętrzny już nie pełni funkcji oddziału covidowego. Natomiast reumatologia nadal jest dedykowana pacjentom chorym na covid-19.