Szlachetna Paczka: ona ma 74 lata, jej mąż 80. Małżeństwo potrzebuje pomocy

Dział: Aktualności
18/11/2020 - 08:02
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego także włączyli się w akcję Szlachetnej Paczki. Licealiści i nauczyciele proszą o pomoc dla małżeństwa, które musi większość swoich dochodów wydawać na leki.

Zbiórkę organizuje szkolne koło PCK i Samorząd Uczniowski I LO. Nie po raz pierwszy zresztą. Jak zawsze dary można przynieść do szkoły, najlepiej w zaklejonych pudełkach, można też przekazać pieniądze. Od wtorku pani Danusia, pracownica I LO, czeka przy wejściu do szkoły.

logotyp szlachetnapaczka poziom białe na czerwonym

Pani Magdalena i pan Jan są szczęśliwym małżeństwem od wielu lat. Oboje są na emeryturze, mają więc dla siebie mnóstwo czasu. Byłoby im łatwiej, gdyby nie choroby.

Najpierw pani Magdalena zaczęła mieć poważne problemy z żołądkiem, a chwilę później jej mąż przeżył drugi zawał.

Dopóki zdrowie pozwalało, uwielbiali spacerować. Dzisiaj większość czasu spędzają w domu. Większość ze swoich dochodów, a jest ich miesięcznie 2303 zł, pochłaniają leki. Trzeba też opłacić rachunki. I wtedy okazuje się, że dochód na jednego członka rodziny to 483 zł.

[CZYTAJ] Szlachetna Paczka: kiedy pani Ewa opłaci rachunki na życie zostaje jej 398 zł

Pani Magdalena jest świetną kucharką, uwielbia piec ciasta i gotować, a pan Jana to tzw. złota rączka, kocha majsterkowanie i naprawy.

O co proszą Pani Magdalena oraz Pan Jan?

Żywność trwała: herbata, kawa, ryż, makaron, mąka, olej, dżem, cukier, konserwy rybne, kisiel, budyń, przyprawy.

Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło, żel myjący, szampon, pasta do zębów.

Wyposażenie mieszkania: lodówka z zamrażarką, koc (standardowy rozmiar), ręczniki (standardowe rozmiary), czajnik, ciśnieniomierz.

Szczególne upominki: pani Magdalena - torebka (najlepiej gdyby była średnia, przedzielona na pół, z paskiem do założenia na ramię), pan Jan - zestaw kosmetyków.