Szlachetna Paczka: kiedy pani Ewa opłaci rachunki na życie zostaje jej 398 zł

Dział: Aktualności
16/11/2020 - 14:13
Pani Ewa ma 38 lat, a jej syn 4. U Kacpra dwa lata temu zdiagnozowano wadę wrodzoną serca - ubytek z przeciekiem w przegrodzie międzyprzedsionkowej.

Pani Ewa musiała zrezygnować z pracy, żeby opiekować się synkiem. Niestety, nie może liczyć na pomoc ze strony ojca dziecka. Jest z Kacprem zupełnie sama. Mieszkają w małym, dwupokojowym mieszkaniu z kuchnią i łazienką. Mimo wszystko kobieta się nie poddaje.

Mama Kacpra otrzymuje zasiłki z MOPS-u, alimenty, 500+, ma też pomoc z Caritasu. W sumie na cały miesiąc 1790 zł. Kiedy opłaci rachunki zostaje na życie 398 zł.

Uczniowie i nauczyciele radomszczańskiej Siódemki postanowili jej pomóc w ramach akcji Szlachetna Paczka. Na stronie Publicznej Szkoły podstawowej cała społeczność zachęca do wsparcia akcji.

szlachetna paczka

(Fot. Szlachetna Paczka) 

Jak? Bardzo prosto. Wystarczy przynieść od poniedziałku do piątku między 7 a 16, a po wcześniejszym uzgodnieniu nawet do godz. 20, to, czego rodzina najbardziej potrzebuje. Można też wpłacić pieniądze na konto Rady Rodziców - nr 45 8980 0009 2105 0000 1104 0001 z dopiskiem „Świąteczna Paczka 2020” lub wrzucić do puszki znajdującej się w szkolnej portierni. Do kiedy? Do wtorku 8 grudnia.

A oto lista tego, czego potrzebują pani Ewa i jej syn.

* Żywność trwała: soczki dla synka, herbata, cukier, kawa, olej, dżem, makaron, mąka, owoce i warzywa w puszkach.

* Środki czystości: proszek do prania, mydło / żel myjący, płyn do płukania, szampon, płyn do mycia naczyń, pasta do zębów, płyny czyszczące, szczoteczka do zębów, chusteczki nawilżane dla dziecka.

* Odzież: Ewa: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: M Uwagi: Czarna/granat, Kacper: Kurtka (Zimowe) Rozmiar: 122 cm Uwagi: Czerwona (4 latka), Kacper: Dres (Przejściowe) Rozmiar: 122 cm Uwagi: Drobna sylwetka (4 latka), Obuwie: Ewa: Kozaki/buty zimowe Rozmiar: 36, uwagi: Czarne, Kacper: Trapery Rozmiar: 28, uwagi: Czarne.

* Materiały szkolne: farbki, bloki, kredki, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania. Wyposażenie mieszkania: kołdra i poduszka (rozmiary standardowe), pościel, koc, ręczniki.

Szczególne upominki: Ewa: mały czerwony portfel i kosmetyki, Kacper: puzzle oraz różne gry planszowe, ewentualnie zabawki dla chłopca.

W razie pytań należy dzwonić pod nr 502844972.

Pasją pani Ewy jest florystyka, czyli tworzenie bukietów. Jak mówi, marzyła od tym od dziecka. W wolnych chwilach interesuje się rachunkowością. Ma już za sobą kurs pierwszego stopnia kadr, płac i ZUS. Zamierza rozwijać się w tym kierunku.

A najwięcej czasu uwielbia spędzać z synem, najlepiej aktywnie. Rower, spacery i gry planszowe świetnie się sprawdzają.

[CZYTAJ] Kultura w stanie hibernacji. „Nie ma ludzi, wszystko takie martwe"