Szkoły średnie przygotowują się do przyjęcia podwójnej liczby uczniów

Dział: Aktualności
08/02/2019 - 10:25

Szkoły są dostosowane, aby znalazło się w nich miejsce dla każdego absolwenta podstawówki i gimnazjum z terenu powiatu.

W czerwcu ostatnie klasy gimnazjów oraz ósme klasy szkół podstawowych opuści 2154 absolwentów, to dwa razy więcej niż w latach poprzednich. Kolejnym problemem jest to że, absolwenci gimnazjów i podstawówek nie będą mogli uczęszczać do tych samych klas, ponieważ nauczani byli innymi programami edukacyjnymi. I inne obowiązywać będą ich w szkołach średnich.

studiopwka

W nowym roku szkolnym w naszym powiecie ma powstać 60 pierwszych klas. W I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku planowane jest utworzenie 9 klas pierwszych, a w II LO - 10 klas. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przedborzu planuje otwarcie 10 klas. W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku są plany utworzenia 10 klas pierwszych, w Zespole Szkół Drzewnych - 14. W Zespole Szkół Elektryczno-Elektronicznym może powstać 8 klas pierwszych, w Zespole Szkół Ekonomicznych - 10.

Szkoły będą przebudowywać szkolne budynki, planować dodatkowe klasy, aby każdy uczeń miał miejsce do nauki. - W żadnej ze szkół nie przewidujemy nauki na dwie zmiany. Szkoły będą dążyć do tego, aby zajęcia kończyły się najpóźniej o godzinie 16 - zapewnia w informacji zamieszczonej na stronie internetowej powiatu naczelnik wydziału oświaty Grzegorz Szymczak.