Koronawirus: sześć przypadków w Jedynce. Jutro szkoła ma dzień dyrektorski

Dział: Aktualności
18/10/2020 - 19:14
Koronawirusa stwierdzono u trojga uczniów i trojga nauczycieli. Uczniowie są z różnych klas. W poniedziałek, 19 października, w szkole nie będzie lekcji, ale dzieci będzie można zostawić na świetlicy. Dyrekcja w tym tygodniu chce uczyć zdalnie

Rodzice uczniów przez Librusa otrzymali tak informację:

„Ze względu na sytuację epidemiologiczną, jak również dużą zachorowalność uczniów i nauczycieli, musieliśmy podjąć decyzję o zawieszeniu w dniu jutrzejszym zajęć lekcyjnych. Jutro w szkole będzie dzień dyrektorski, podczas którego nie będą prowadzone zajęcia lekcyjne, ale będą prowadzone zajęcia opiekuńcze w ramach zajęć na świetlicy. Wystąpimy również z wnioskiem do Sanepidu i Urzędu Miasta o możliwość przeprowadzenia nauczania zdalnego od 20 do 23 października. Za trudności przepraszamy, jednak sytuacja jest poważna.”

- Musieliśmy zdecydować się na taki krok, bo sytuacja jest trudna, nie mamy kim obsadzać klas, nauczyciele się rozchorowali albo są na kwarantannie - mówi Marek Biesiada, dyrektor PSP nr 1, który sam jest na kwarantannie. - Wprowadzamy dzień dyrektorski, aby rodzice, jeśli nie muszą, nie przyprowadzali dzieci do szkoły. Zarażeni uczniowie są z różnych klas, to nie jest ognisko. Konsultowaliśmy się z Sanepidem i do 23 października chcemy uczyć zdalnie. Decyzja będzie jutro.

PSP

Szkoła Podstawowa nr 1, fot. Facebook szkoły