Syn radnego Lewandowskiego w urzędzie. Mieszkańcy pytają: To cena za koalicję?

Dział: Aktualności
06/02/2019 - 17:20

Odebraliśmy dzisiaj wiele telefonów z informacją: czy wiecie, że syn Roberta Lewandowskiego pracuje w urzędzie miasta? Zaraz potem nasi rozmówcy pytali: czy to cena za przystąpienie do koalicji z prezydentem?

 lewandowski robert2

Sprawdzamy. Rzeczywiście syn Roberta Lewandowskiego, który od niedawna jest radnym niezależnym (w poprzedniej kadencji był radnym Forum Samorządowo-Gospodarczego), a do rady wszedł z list komitetu Wioletty Pal, pracuje w wydziale promocji w urzędzie miasta.

Jak się dowiedzieliśmy, jako pomoc administracyjna. Na to stanonowisko konkurs nie jest wymagany. Syn radnego ma umowę na czas określony, na pełny etat. I jeszcze pół etatu w Miejskim Domu Kultury. Tam ma pracować w weekedny, w zależności od potrzeb i możliwości. W tygodniu w urzędzie.

O to, o co pytali nas nasi czytelnicy, pytamy radnego Lewandowskiego. - Nie ma żadnej korelacji między moim przystąpieniem do koalicji, a tym, że mój syn został zatrudniony w urzędzie - mówi krótko i dodaje, że jego syn ma odpowiednie na to stanowisko kwalifikacje, z wykształcenia jest dziennikarzem.

- Mam uwierzyć, że to jest koalicja programowa, a nie koalicja interesów? - tym jednym zdaniem do tej sytuacji odnosi się radna Wioletta Pal, którą w wyborach prezydenckich popierał radny Lewandowski.