Światowe Dni Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Ubierzcie się na czerwono!

Dział: Imprezy
06/05/2019 - 10:48

Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Radomsku oraz współorganizatorzy serdecznie zapraszają zarówno dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół, jak i dorosłych na VIII Powiatowe Obchody. Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, które odbędą się w środę 8 maja w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku( ul. Szkolna 2) od 9.30 do 12.

pck

8 maja to dzień urodzin twórcy Czerwonego Krzyża i jednego z dwóch pierwszych laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, Szwajcara Henriego Duanta. W 1948 r. dzień ten ustanowiono wspólnym świętem dla wszystkich stowarzyszeń CK. Od 1984 roku obchodzony jest jako Światowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Organizatorzy proszą, aby w miarę możliwości ubrać się na czerwono, a przynajmniej mieć coś na sobie w tym kolorze. Zalecany, luźny, sportowy strój oraz zmienne obuwie.

 Na przybyłych czeka wiele atrakcji. Po raz szósty ustawiony zostanie żywy czerwony krzyż - symbol stowarzyszenia, które obchodzi swoje święto na całym świecie. Uczestnikom wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. Oprócz pokazów sprzętu policji i straży pożarnej będzie nauka pierwszej pomocy, zabawy, gry, tańce dla dzieci, malowanie twarzy, konkursy plastyczne przeprowadzane przez młodzież ze Szkolnych Kół PCK. Dodatkowe atrakcje: możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej, dla najmłodszych bańki mydlane, wata cukrowa oraz popcorn.