„Światło" Grzegorza Ojrzyńskiego. Wystawa z muzeum regionalnym

Dział: Imprezy
06/03/2020 - 18:10

W muzeum otwarto dziś wystawę fotografii Grzegorza Ojrzyńskiego pt. „Światło”.

Autor zdjęć jest radomszczaninem, ale młodość spędził w Pławnie. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w 1978 r. Pierwsze własnoręcznie wykonane i wywołane zdjęcia czarno-białe wykonał w 1979 r., a pierwsze odbitki kolorowe w 1981 r. Fotografia cyfrowa zainteresował się w 2005 r. po nabyciu pierwszego aparatu cyfrowego. W 2009 r. rozpoczął etap uczestnictwa w plenerach fotograficznych i spotkaniach, nawiązywania kontaktów ze środowiskami i stowarzyszeniami fotograficznymi oraz prezentowania swoich fotografii na wystawach. Laureat wielu wyróżnień i nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Fotografie autorstwa Grzegorza Ojrzyńskiego były prezentowane na licznych wystawach zbiorowych i kilku indywidualnych m.in. w: Radomsku, Rużomberku (Słowacja), Jablunkovie (Czechy), Kleszczowie, Częstochowie, Bydgoszczy, Bytomiu, Sosnowcu, Katowicach, Toruniu, Czechowicach-Dziedzicach, Piotrkowie Trybunalskim, Gliwicach, Grudziądzu, Bochni, Lanckoronie, Jeleniej Górze, Karpaczu, Krościenku n/Dunajcem, Kroczycach, Janowie, Bełchatowie.

Od 2012 roku jest członkiem nadzwyczajnym Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczpspolitej Polskiej, a rok później był nominowany na członka rzeczywistego oyrzymując tytuł 'Artysta Fotograf". w 2014 roku został również członkiem Towarzystwa Fotograficznego im. E. Ostrerloffa w Radomsku. Z kolei w 2018 roku został uhonorowany Medalem "Za Zasługi dla Fotografii Polskiej". Odznaczenie to przyznaje Kapituła Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Więcej o autorze można się dowiedzieć ze strony internetowej www.grzegorzojrzynski.pl

Zdjęcia z wystawy można nabyć u autora. Podobnie jak albumy z jego innymi fotografiami. Wystawa będzie czynna do końca marca.