Sukcesy i porażki powiatu radomszczańskiego. Podsumowanie 2020 roku

Dział: Aktualności
05/01/2021 - 11:11
Wydatki powiatu radomszczańskiego wzrosły w minionym roku do ponad 132 mln zł,  z zakładanych na początku 2020 roku niespełna 117 mln zł. Dochody na koniec roku wyniosły prawie 127 mln zł. Nie zabrakło nowych inwestycji, a prawdziwy sukces odniósł Szpital Powiatowy oraz Powiatowy Urząd Pracy. 

Radomszczański szpital w newralgicznym czasie pandemii nieustannie się rozwijał i wzbogacał swoje wyposażenie. Stał się strategiczną placówką w walce z pandemią. Ewnenementem w skali kraju jest fakt, że jednostka przynosi dochód. Szpital wzbogacił się o nowe ambulanse, echokardiograf, czy też system segregacji pacjentów na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Ponadto dysponuje on separatorem osocza krwi. 

budynek starostwo

Starostwu nie udało się zrealizować niektórych inwestycji drogowych. Ale i tu odnotowano sukcesy. Takim była przebudowa mostu na rzece Warcie w miejscowości Ruda w gminie Gidle. 

W wielu gminach, przy udziale ich finansowania udało się wykonać remonty dróg. Powstały nowe nakładki i chodniki. 

Wreszcie w budynku starostwa zainstalowano windę. To udogodnienie dla osób starszych i niepełnosprawnych. Instalacja dźwigu była możliwa przy okazji remontu całego budynku. 

Powiatowa nauka wciąż cierpi na brak pieniędzy. Zdaniem starostwa jest nidoszacowana na około 4,3 mln zł. Rok 2020 stał pod znakiem zdalnej nauki. Na doposażenie uczniów i nauczycieli powiat pozyskał 100 tys. zł na zakup sprzętu komputerowego. 

[CZYTAJ] Dotacje z projektu "Aktywny Obywatel". Dla KGW, fundacji, stowarzyszeń i spółdzielni

Powiatowy Urząd Pracy z tegorocznych zmagań z kryzysem wywołanym epidemią Covid-19 wyszedł zwycięsko. Był jednym z pierwszych w kraju, który rozpoczął wypłacanie środków w ramach Tarczy antykryzysowej.

Starostwo w czasie epidemii, mimo pracy zdalnej, realizowało swoje zadania.
W okresie 11 miesięcy 2020 roku zarejestrowano ponad 12 tys. pojazdów. Wydano 925 pozwoleń na budowę. Prawnicy urzędu udzielili prawie 900 bezpłatnych porad prawnych.