Strzelecki Dzień Kobiet w Łodzi. Z sukcesami radomszczan

Dział: Sport
10/03/2020 - 07:44

W niedzielę 8 marca z okazji Dnia Kobiet odbyły się na strzelnicy Klubu SPOŁEM Łódź zawody strzeleckie w konkurencjach strzelań pneumatycznych. Była to jednocześnie II Runda Pucharu Województwa Młodzików.

strzelectwo3

(fot. Klub strzelecki 10-tka)

- Znakomicie spisała się nasza klubowa ekipa młodzików oraz juniorów - mówi prezes klubu strzeleckiego 10-tka Sławomir Dziegieć. - Przywieźliśmy z Łodzi cztery wspaniałe puchary.
Złoto w klasyfikacji pistolet pneumatyczny kobiet wystrzelała Wiktoria Karasek, a Hanna Rusin uplasowała się na piątym miejscu. W klasyfikacji pistolet młodzików chłopcy zdominowali podium. Złoto zdobył Artur Kucharski, srebro Filip Makowski, a brąz wystrzelał Adam Wieczorek.
- Nasze młodziczki Asia Kucharska i Zosia Biesiada nie zajęły miejsc na podium, ale poprawiły swoje rekordy życiowe – zaznacza prezes.
W silnie obsadzonej konkurencji pistolet pneumatyczny mężczyzn 13. miejsce zajął Maksymilian Kępiński.

Dzień wcześniej, w sobotę 7 marca, odbyło się walne zebranie Łódzkiego Związku Strzelectwa Sportowego, podczas którego członkowie kadry wojewódzkiej młodzików, juniorów i młodzieży zostali nagrodzeni za osiągnięcia sportowe 2019 roku. Z radomszczańskiego klubu wyróżnienia otrzymali: Wiktor Blada, Wiktoria Karasek,