Spotkanie z autorem Pawłem Wakułą w MBP w Radomsku

Dział: Imprezy
13/01/2020 - 09:26

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku dzieci z Dziepółci i Strzałkowa spotkały się z autorem książek dziecięcych i młodzieżowych Pawłem Wakułą.

Pisarz, który jest także rysownikiem-humorystą, ma na koncie kilkanaście pozycji przeznaczonych dla młodego czytelnika, m.in. „Jagiełło pod… prysznicem”, „Jajecznica Kolumba”, czy też ostatnie, przeznaczone dla starszych, „Bjørn - Syn burzy” i „Smoki Wyobraźni”. Tematyką, która się przewija przez jego twórczość, jest historia. Na pytanie dlaczego tworzy dla dzieci pisarz odpowiada: - Nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Zawsze chciałem pisać dla dzieci, najpierw dla swoich, a w dalszej kolejności dla pozostałych. A tak naprawdę to piszę dla takiego dziecka jakim ja byłem.

Książki pisarza nie są w założeniu edukacyjne, ale często się zdarza, że w taki właśnie sposób są wykorzystywane, bo wiele można się z nich dowiedzieć. Spotkania z dziećmi służą popularyzacji czytelnictwa. Pisarz ceni sobie rozmowę z najmłodszymi, bo w ten sposób ma okazję dostrzec, jak zmieniają się dzieci i jakie są ich potrzeby czytelnicze.