Segregacja szczepionkowa: „Ale jak, mam zabronić pracownikowi zarabiania?"

Dział: Aktualności
05/09/2021 - 18:40
Jeżeli ktoś chce, to się zaszczepi, to jego wybór. A ograniczanie takiej osobie dostępu do pracy, a w związku z tym do zarobienia pieniędzy na utrzymanie siebie i rodziny, graniczy… Nawet nie umiem tego nazwać
Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba zakażeń rośnie, rząd przygotowuje się na czwartą falę epidemii koronawirusa. Wszyscy zastanawiają się czy dojdzie do podziału na zaszczepionych i niezaszczepionych. I co się wtedy stanie? Bo jak pytać swojego pracownika albo klienta, czy przyjął szczepionkę? Dopuścić go do pracy czy nie? Wpuścić do sklepu czy odmówić obsłużenia? I kto tak naprawdę te covidowe paszporty miałby prawo sprawdzać? Kto chciałby to robić?

Ostatnie dni to po około 200-250 nowych przypadków zakażeń Covid-19. Na początku wakacji specjaliści przepowiadali, że czwarta fala może się rozpędzić już w połowie sierpnia, teraz mówi się, że pewnie nastąpi to jesienią. I że sami jesteśmy sobie winni, bo się nie zaszczepiliśmy.

Inne europejskie kraje już dawno wprowadziły podział:

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś