×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 397.

Próba samobójcza, sutenerstwo… Niecodzienne sprawy na Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego

Dział: Aktualności
14/03/2019 - 15:51

Dzisiaj w Starostwie Powiatowym odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Omówiono kwestię bezpieczeństwa w szkołach placówkach oświatowych .

Analizy dokonano na postawie sprawozdań dyrektorów szkół i jednostek PPOŻ oraz statystyki wypadków uczniów. Według nich w szkołach i placówkach prowadzonych przez powiat radomszczański zaasady bezpieczeństwa są przestrzegane.

Jest odpowiednia liczba gaśnice, a drogi przeciwpożarowe są właściwie oznakowane. Poruszono także niecodzienną kwestię wypadków w szkole opisanych w sprawozdaniach.

Jednym z nich była próba samobójcza uczennicy z II LO, a także zjawisko sutenerstwa w jednej z placówek oświatowo-wychowawczych w Radomsku. Szczegóły sprawy nie są znane, a ta zostanie rozstrzygnięta w sądzie.

Omówiono zachowanie bezpieczeństwa podczas minionych ferii w ramach akcji bezpieczny dojazd na zimowiska dzieci i młodzieży z powiatu radomszczańskiego (kontrole kierowców, pieszych, spotkania informacyjne w szkołach, akcje promujące bezpieczne zachowanie). W czasie ferii na terenie całego powiatu, doszło o do 6 wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba, a rannych zostało 15 osób. Doszło również do 65 kolizji drogowych. Informacje pochodziły z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Omówiono także stan dróg po zimie i aktualnie wykonywane naprawy. Podczas zimy pługi wyjechały na nasze ulice 21 razy. Od 14 lutego w miejscach zagrażających bezpieczeństwu trwają remonty cząstkowe dróg powiatowych. Z powodu złych warunków atmosferycznych prace trwają nieco dłużej, a ich trwałość może być krótka (technologia recyklera, która obniża wydajność prac).

Taką metodą zostały naprawione drogi między innymi w Stobiecku Szlacheckim, Woli Blakowej, Przedbórzu, Polichnie, Borzykowej, Grodzisku, Wielgomłymach, Przedborzu, Radomsku, Szczepocicach, Gidlach, Gomunicach i Hucisku. Do tej pory na naprawy dróg po zimie powiat wydał 950 tys. zł.

Od 4 marca ze względu na poprawę warunków atmosferycznych rozpoczęły się remonty cząstkowe prowadzone w technologii patchsystemu. W tym momencie na drogach pracuje 5 patcherów. Cząstkowe remonty dróg zakończą się w połowie maja. Tego typu remonty rozpoczęto na drodze powiatowej Przedbórz - Grobla - Taras - Faliszew oraz Strzałków - Dziepółć - Dmenin - Wola Malowana - Babczów.