Rozpoczęły się matury 2021. Maturzyści piszą egzamin dojrzałości z języka polskiego

Dział: Aktualności
04/05/2021 - 09:07
Matura należy do jednych z ważniejszych wydarzeń w życiu. Egzamin ten jest symbolem wkroczenia w dorosłość. Dzisiaj maturzyści piszą swój pierwszy egzamin dojrzałości. Na pierwszy ogień język polski na poziomie podstawowym. Do egzaminu przystąpi w powiecie ponad tysiąc osób.

Przygotowania do matury przypadły w trudnym czasie epidemii koronawirusa, co niewątpliwie uczyniło je trudniejszymi. Zwłaszcza, że dla maturzystów właściwie cały okres przygotowań do egzaminu przebiegał w pandemii.

[CZYTAJ] Dziś dzień św. Floriana. 4 maja strażacy zawodowi i ochotnicy świętują

Jutro rano maturzyści będą pisać egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. Tak, jak dzisiaj, o godzinie 9. Natomiast we wtorek o godzinie 14 odbędzie się jeszcze egzamin z języka łacińskiego i kultury antycznej. Innymi, rzadko wybieranymi przedmiotami są na przykład historia muzyki, czy języki regionalne, jak łemkowski lub kaszubski. I tak jutro po południu, znów o godzinie 14, absolwenci, którzy wybrali ten przedmiot, będą pisać egzamin z historii muzyki.

matura 2021 elektryk 2

W czwartek uczniowie przystąpią do egzaminu z języka angielksiego na poziomie podstawowym, a po godzinie 14 wybrani będą zdawać historię sztuki. 

I wreszcie piątek: język angielski na poziomie rozszerzonym; następnie filozofia. 

Tak wygląda harmonogram pierwszego tygodnia matur. Potrwają one do 20 maja. 

Slider