Kucharski: Wykorzystano manifestantów, jak te dzieci podczas oblężenia Głogowa

Dział: Aktualności
12/11/2020 - 08:33
Rozmawiamy z Andrzejem Kucharskim, radnym miejskim (PiS): l O protestach przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego: - Posunięto się do rzeczy skandalicznej: posłużono się dziećmi. A to jest już niedopuszczalne i karygodne. Przypomina mi to sytuację z historii, kiedy robił tak wróg. Mówię o obronie Głogowa z 1109 roku. Dziś robi to swój. l O tym, czy aborcja płodu poczętego w wyniku przestępstwa też powinna zostać zakazana: - Niewątpliwie kobieta sobie tego nie życzyła, ale nosi w sobie człowieka. To też życie. Poczęło się w niegodny sposób, ale istnieje. l O antycovidowcach: - Zauważmy ciekawą rzecz: przywódcy tych środowisk z reguły sympatyzują z naszym wschodnim sąsiadem 

GAZETA RADOMSZCZAŃSKA: To jak pan ocenia ostatnie protesty przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego? Są sterowane czy to rzeczywiste społeczne oburzenie?

ANDRZEJ KUCHARSKI: - Według mnie wyrok wywołał pewne społeczne oburzenie, ale jest ono sterowane.

Zaskoczył mnie pan. Jak to? Albo albo?

- Szukano tylko pretekstu.

Kto szukał?

- Ci sami, którzy robili to wielokrotnie od 2015 roku. Wciąż próbują znaleźć jakiś punkt zaczepienia i tym punktem zaczadzić społeczeństwo. W tym przypadku było tak samo. Z tym, że teraz posunięto się do rzeczy skandalicznej: posłużono się dziećmi. A to jest już niedopuszczalne i karygodne. Przypomina mi to sytuację z historii, kiedy robił tak wróg. Mówię o obronie Głogowa z 1109 roku. Dziś robi to swój.

Zaraz, mówi pan o sytuacji, gdy niemiecki król Henryk V kazał przywiązać dzieci do maszyn oblężniczych? Grube porównanie.

- Grube. W tym przypadku też wykorzystano dzieci: nieświadome, naiwne, prostolinijne…

Sugeruje pan, że 18, 20-latek nie ma żadnych poglądów?

- Mówię o 10, 12-latkach, których rodzice ciągnęli na te protesty lub nie przeciwdziałali ich udziałowi. O tych

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś