[ROF] Kobiety aktorki w obiektywie Mirosława Kercza

Dział: Imprezy
10/10/2019 - 07:50

Mirosław Kercz jest na prawie każdym spektaklu, który wystawiany jest na deskach sceny MDK. Na tych "różewiczowskich" od lat

 wystawa Mirka Kercza

Wczoraj rozpoczął się Różewicz Open Festiwal. Jednym z pierwszych wydarzeń było otwarcie wystawy radomszczańskiego fotografa, członka Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa, MIrosława Kercza. "Kobiece kadry" to zbiór zdjęć, które powstały w latach 2011-2018, podczas spektakli granych w ramach ROF. Jak powiedział podczas wernisażu autor, nie wszystkie są doskonałe, bo powstają na "żywym organizmie", w trakcie przedstawienia, nie ma czasu na przemyślenie i zaplanowanie kadru, a światło sceniczne dla fotografa to czasami przekleństwo.

Mirosław Kercz radzi sobie z tymi przeciwnościami doskonale i pokazuje, że zrobienie dobrego zdjęcia tak, żeby nikt nie wiedział, że fotograf właśnie nacisnął spust migawki, jest możliwe. Przedstawień było już tak wiele, że nie dałoby się zaprezentować zdjęć z każdego. Mirosław Kercz postawił więc na jeden temat, który łączy wszystkie - kobietę.