[ROF] "Ferdydurke". Aktorzy Teatru Dramatycznego zachwycili publiczność

Dział: Imprezy
10/10/2019 - 07:59

Spektakl trwał trzy godziny, i było to trzy godziny, w trakcie których widzowie zapomnieli o świecie poza sceną, na której rozgrywał się dramat człowieka poszukującego swojego ja

 Ferdudurke

Czym jest gęba? Kto ją ma i dlaczego? Jaką? Czy można pozbyć się swojej gęby? Założyć inną? A może wystarczy zrobić inną minę? Na te pytania kazdy musi odpowiedzieć sobie sam. Witold Gombrowicz w swoim najbardziej znanym tekście pytania stawia, ale w "Ferdydurke" prostych odpowiedzi nie daje, bo i takich nie ma. W tym roku organizatorzy Różewicz Open Festiwal postanowili skonfrontować twórczość Tadeusza Różewicza z Gombrowiczem. I jak na rozpoczęcie festiwalu, było to naprawdę bardzo mocne uderzenie.

Magdalena Miklasz, reżyserka spektaklu Teatru Dramatycznego w Warszawie, tekst mocno uwspółcześniła. Do czego zresztą przyznała się kilka godzin wcześniej podczas panelu dyskusyjnego w sali kameralnej MDK "Różewicz vs Gombrowicz". Wzięli w nim udział także Joanna Lisiewicz, Jarosław Bielski, Marek Chowaniec, a poprowadziła go dyrektor artystyczna festiwalu Barbara Osterloff.

W przedstawieniu zagrali Waldemar Bawriński, Anna Gorajska, Magdalena Smalara, Marcin Weber, Łukasz Wójcik, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski i Anna Stela.

Warto spojrzeć w program tegorocznego festiwalu, bo jest w nim jeszcze więcej tak ciekawych propozycji.