×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 397.

Remonty ulic, straż miejska, monitoring, oczyszczenie Radomki. Spotkanie mieszkańców z Rafałem Dębskim

Dział: Aktualności
14/03/2019 - 19:07

Dzisiaj w przedszkolu „Pod Zielonym Ludkiem” na ulicy Kołłątaja o 17 odbyło się spotkanie radnego Koalicji Obywatelskiej i przewodniczącego rady miasta Rafała Dębskiego z mieszkańcami tej części Radomska. Chociaż radny nie mieszka w tych okolicach, to właśnie ten okręg reprezentuje i tutaj cieszy się dużym poparciem.

Na początku była prezentacja multimedialna i podsumowanie wykonanych prac (między innymi remont ulic Łukasińskiego, PCK, części chodnika przy Parkowej, wykonania kanalizacji przy ulicy Asnyka, Chopina, Żytniej, Traugutta).

Spotkanie miało służyć zaplanowaniu wspólnych inwestycji, jak podkreślał Rafał Dębski. Mieszkańcy dopisali, a chętnych do wyrażania opinii nie brakowało.

Poruszono głównie tematy remontów dróg. Zwłaszcza ulicy Parkowej, Architektów, Żwirki, Miłaczaki i Zgoda. To według mieszkańców one potrzebują najszybszych napraw.

Mieszkańcy poruszyli temat znikających pasów, niekompletnego oświetlenia ulic, problemów z bezpieczeństwem i potrzebą instalacji monitoringu.

Na spotkaniu obecni byli także inni radni, między innymi Dariusz Kopeć, Marek Rząsowski, szefowa struktur PO w Radomsku Magdalena Spólnicka.

Kilka słów powiedział także dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Łukasz Więcek, który wspomniał o smogu i o tym jak się przed nim bronić. Przy okazji poruszono temat powrotu straży miejskiej, który miałby polegać nie na utworzeniu nowych struktur, lecz przemianowaniu niektórych służb.

Nie zapomniano także o kontrowersyjnej sprawie przychodni przy ulicy Przedborskiej. Radny Marek Rząsowski zapewnił że przychodnia zostaje. Podczas spotkania gospodarz Rafał Dębski notował wszystkie potrzeby i zapewniał, że w miarę możliwości postara się je jak najszybciej zrealizować. Chociaż jak sam podkreślał w tym roku priorytetem dla miasta jest powstanie nowego basenu i rewitalizacja centrum.