Rehabilitacja po Covid-19 dla ozdrowieńców. Do 12 miesięcy od zakończenia leczenia

Dział: Aktualności
17/04/2021 - 20:00

Kompleksowa rehabilitacja będzie przysługiwać pacjentom wyleczonym z Covid-19 nawet do 12 miesięcy po przebytej chorobie. O potrzebie rehabilitacji zdecyduje lekarz. Na decyzję wpływać będą wyniki badań wykonanych po ostrej fazie choroby. Będą to na przykład badania krwi, RTG klatki piersiowej i EKG. 

Coraz częściej podejmowany jest temat zespołu pocovidowego. Składają się na niego: poczucie zmęczenia, zaburzenia rytmu serca, zaburzenia równowagi i koordynacji ruchowej. Pacjenci uskarżają się na ból mięśni i stawów, ból głowy. Mają problemy z koncentracją. Łatwo się stresują.

729x308

(Fot. NFZ)

Każdemu pacjentowi postcovidowemu będzie przysługiwać minimum 96 zabiegów fizjoterapeutycznych. Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji, aż do powrotu pacjenta do pełni sił. O efektach rehabilitacji świadczyć będzie porównanie wyników badań i testów, które przeprowadza się na początku i na zakończenie leczenia. 

W ramach leczenia skutków po przebytej chorobie NFZ podaje m.in. następujące świadczenia: inhalacje indywidualne, terenoterapię, treningi marszowe, balneoterapię, masaż, hydroterapię, fizykoterapię, treningi relaksacyjne.

 [CZYTAJ] Którymi szczepionkami będą szczepić w bursie w Radomsku?

Kuracja potrwa od 2 do 6 tygodni. NFZ zapłaci blisko 200 zł za osobodzień.

Slider