Radomszczańska obwodnica. Miejscy radni: to trwa za długo, napiszmy do premiera

Dział: Aktualności
29/04/2021 - 08:21
O tym, że druga część obwodnicy Radomska utonęła w decyzjach, odwołaniach i zaskarżeniach pisaliśmy wielokrotnie, ostatnio, że realny termin rozpoczęcia prac to 2029, bo ten rok pojawia się w dokumentach. Wczoraj o drugim fragmencie, bez którego ten pierwszy, wybudowany przez miasto, jest tylko komunikacyjną protezą, rozmawiali radni z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego. I doszli do wniosku, że trwa to zbyt długo…

Ani mieszkańcy Folwarek, ani mieszkańcy ulicy Wymysłowskiej nie chcą jej u siebie. To dwa warianty, które brane były przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. I tu, i tu trzeba wyburzać, i tu, i tu ktoś straci dom. Mieszkańcy Wymysłowskiej założyli stowarzyszenie i okazują się skuteczni. Walczą, żeby obwodnicę budować przez Folwarki, a nie u nich. I decyzji wciąż nie ma, a gdzie indziej już zaczyna się budowy. Tylko nie w Radomsku.

[CZYTAJ] Nie będzie ulicy imienia Mirosławy Łęskiej. Prezydent mówi komisji: później

 Jarosław Ferenc

Prezydent Jarosław Ferenc na wczorajszej komisji odpowiadał na pytania radnych - co z drugą częścią obwodnicy? (Fot. UM)

Radni podyskutowali i zdecydowali, że napiszą do premiera premiera, a w niej zwrócą mu uwagę, że „postępowanie w tej sprawie się przeciąga”. Najpierw to przegłosują na sesji Rady Miasta, a potem wyślą do Warszawy.

Slider