Radomszczanie będą sortować nową frakcję odpadów: popiół. Już od 2022 r.

Dział: Aktualności
09/06/2021 - 13:33
Od 1 stycznia 2022 roku radomszczanie będą zobowiązani do selekcji kolejnej frakcji odpadów, którą będzie stanowił popiół.

Mieszkańcy będą mogli od przyszłego roku sortować odrębnie do PGK-u popiół, który do tej poru trafiał do pojemnika na śmieci zmieszane. A mieszkańcy narzekali, że jest on zbyt mały na wszystkie niefrakcjonowane odpady. Od teraz na popiół przeznaczony będzie dodatkowy kosz o pojemności 120 l.

Odbiór popiołu w okresie grzewczym, od października do kwietnia, będzie odbywał się raz w miesiącu według harmonogramu, a latem jeden raz - w lipcu.

fire 14369 640

(Fot. Pixabay)

Wyodrębnienie dodatkowej frakcji odpadów będzie odbywać się dzięki gruntownej modernizacji ZUOK i uzyskanemu przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w 2019 roku unijnemu dofinansowaniu w kwocie blisko 24 mln zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020. Wątki w tej sprawie bada prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim.

[CZYTAJ] Remont ulicy Nadrzecznej na finiszu. Inwestycja kosztowała blisko milion zł

Jednocześnie z selekcją popiołu jako osobnej frakcji, już na etapie podziału w gospodarstwie domowym, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej od nowego roku zaoferuje mieszkańcom nową usługę - odbiór odpadów tekstylnych. Będzie odbywał się osiem razy w roku.

Miasto poinformowało, że przygotowuje się do nowego przetargu na odbiór odpadów komunalnych. To z pewnością będzie oznaczać podwyżki, o czym pisaliśmy w maju w artykule "Opłata za śmieci w górę o 50 proc. Taki jest plan".

 

Slider