Radomsko przeznaczy ponad 20 mln zł na rozbudowę infrastruktury drogowej

Dział: Aktualności
18/11/2020 - 08:02
W projekcie budżetu miasta zaplanowano finansowanie przede wszystkim dla zadań wieloletnich. Znajdą się wśród nich nie tylko inwestycje drogowe, ale także przedsięwzięcia związane z termomodernizacją. 

Najdroższą, rozpoczętą w przyszłym roku inwestycją ma być termomodernizacja budynków Publicznego Przedszkola nr 9 oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 10. Koszt przedsięwzięcia to ponad 8 mln zł.

[CZYTAJ] Nowa aparatura w radomszczańskim szpitalu: laparoskop i endoskop

Na drugim miejscu pod względem ceny jest projekt zagospodarowania kondygnacji podziemnych Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. W budżecie zaplanowano na realizację tego zadania 3,7 mln zł. 

hol mdk

Wśród inwestycji drogowych najwięcej środków ma być przeznaczonych na rozbudowę ul. Stolarzy. Ta droga wpływa na funkcjonowanie i rozwój strefy inwestycyjnej. Na przedsięwzięcie przeznaczono 3,3 mln zł. 

Kontynuacja przebudowy ul. Stara Droga ma pochłonąć 2,4 mln zł. Na normalną drogę mieszkańcy czekali od ponad dekady. 

W planach urzędu jest także zagospodarowanie centrum miasta, między ulicami Reymonta i Jana Pawła II. Bezpośrednio w centrum zaplanowano budowę parkingu. Urząd chce przeznaczyć na to przedsięwzięcie 2 mln zł. 

[CZYTAJ] „Nigdzie się nie można dodzwonić, nie odbierają”. Nie histeryzujmy. Sprawdziliśmy z telefonem w dłoni

Największe wydatki dotyczyć będą jednak inwestycji, które już trwają, jak rozbudowa ulic Kraszewskiego, Rozalii, Kolejowej oraz przebudowa ul. Piłsudskiego,