„Radomsko bez smogu” - prezydent daje miliony na wymianę kopciuchów

Dział: Aktualności
16/02/2021 - 16:51
- Przygotowujemy projekt uchwały budżetowej, ale też uchwały WPF-u (Wieletni Program Finansowy - dop. red.), na który wpiszemy program „Radomsko bez smogu” – poinformował prezydent Jarosław Ferenc.

- To będzie program trzyletni, zakładamy, że co roku z budżetu miasta będzie dofinansowanie w wysokości 1 miliona rocznie na likwidację pieców, które emitują duże zanieczyszczenia.

To będzie pomoc dla radomszczan, piece będą wymieniane też w lokalach komunalnych.

- Jest to wyjście naprzeciw temu, czego oczekują mieszkańcy Radomska - mówi prezydent. - Dostałem jakiś czas temu informację na temat ankiety, którą przeprowadzał Radomszczański Alarm Smogowy mówiący o tym, jakie są zagrożenia i oczekiwania mieszkańców.

prezydeny konfa kopciuchy

Podczas wtorkowej konferencji prezydent poinformował, że będzie program walki ze smogiem - miasto da pieniądze na wymianę kopciuchów

Jarosław Ferenc skonsultował się ze skarbnikiem miasta Mariolą Wypych i jeszcze raz przyjrzeli budżetowi miasta. I okazało się, że jeśli znajdzie się sposób na oszczędności, budżet to udźwignie.

[CZYTAJ] Radomszczanie chcą, by miasto dopłacało do wymiany pieców. RAS zebrał 473 podpisy w kilka dni

Dokładnie takie same pieniądze na walkę ze smogiem w swojej inicjatywie uchwałodawczej zawarł RAS - trzy miliony przez trzy lata, dofinansowanie do 90 proc. nie więcej niż 10 tys. zł. I zebrał już pod nim 473 podpisy, wymagane jest 300. Uchwałą będą musieli zająć się miejscy radni. Andrzej Kucharski z PiS i radni Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli już, że będą za.