Radny Zięba: wybierzcie kogoś, kto obali system kopernikański, „bo tak napisała pani prawnik"

Dział: Tylko u nas
08/05/2020 - 07:54

Jeden z przedborskich radnych, Paweł Zięba, rezygnuje z członkostwa w komisji skarg. Bo przewodniczący przyznał, że nie posiada stosownej wiedzy, żeby nią kierować.

 zięba

Ten radny znany jest w Przedborzu z patrzenia władzy na ręce. Przekonał się o tym były już burmistrz skazany prawomocnym wyrokiem za podżeganie do pisania obraźliwych SMS-ów do dwóch mieszkanek gminy, politycznych przeciwniczkek. Teraz patrzy na ręce nowej burmistrz, która była politycznie związana z tym skazanym, pracowała w Urzędzie Miasta w Przedborzu, była sekretarzem. Patrzy też na poczynania radnych, którzy burmistrz Wiesławę Janosik popierają. 

Paweł Zięba jest w opozycji, mówi co myśli, pisze, sprawdza i pyta. Przez burmistrz i koalicję lubiany nie jest. Wczoraj w Przedborzu odbyła się sesja Rady Miasta, a po niej radny Zięba złożył rezygnację z członkostwa w komisji. Oto treść uzasadnienia jego decyzji.

"W związku z tym, że komisja skarg, wniosków i petycji, pod przewodnictwem radnego Pana Rafała Rabendy, ma osiągnięcia na poziomie takim samym, jak drużyna MKS „Pilica” Przedbórz w czasach kiedy był jej trenerem, a komisja zamiast wypełniać swoją ustawową funkcję, stoi na straży wizerunkowego dziewictwa burmistrza Przedborza, wychodząc z założenia, że jak się ma większość, to się ma patent na rację, a sam przewodniczący na sesji w dniu 7 maja 2020 roku, przyznał, że nie posiada stosownej wiedzy pozwalającej mu na kierowanie pracami komisji, która zamiast własnymi ustaleniami, kieruje się w dokonywanych ocenach gotowcami przynoszonymi przez gminnych prawników, składam
rezygnację z członkostwa w tej komisji, ponieważ udział w farsie i firmowanie jej, nie należy specjalnie do moich ulubionych zajęć.
Moja rezygnacja, zapewni możliwość wyboru do składu komisji, taką osobę spośród radnych, która bez wątpienia podniesie merytoryczny poziom rozpatrywania spraw, np. może w przyszłości pozwoli obalić system kopernikański „bo tak napisała pani prawnik”.`