Radny Kubak: następne sesje też powinny być zdalne. Przegłosujmy to

Dział: Aktualności
21/05/2020 - 13:24

Radny PiS Tadeusz Kubak zgłosił wniosek formalny: kolejne sesje także powinny być zdalne, dla naszego bezpieczeństwa, bo epidemia jeszcze trwa. Przewodniczący Rafał Dębski: nie będziemy tego głosować, bo odbiera mi pan możliwość organizowania sesji.

 kubak

(- Weźmie pan odpowiedzialność na siebie - radny Kubak do przewodniczącego rady. - Nie wiemy kto z nas jest chory, wielu przechodzi to bezobjaowowo.)

Radny Kubak chciał, żeby radni, tak jak do tej pory, obradowali przez internet. Obawia się, że kolejna sesja 5 czerwca, która ma odbyć się w odnowionej sali obrad w Urzędzie Miasta, może być bardzo ryzykowna. - Jeśli ktoś na takiej sesji zachoruje, to pan weźmie za to odpowiedzialność - powiedział radny PiS przewodniczącemu z KO.

Rafał Dębski argumentował, że można i nawet należy spotkać się w UM, ponieważ w takiej sesji mogą wziąć udział goście, którzy być może chcieliby wziąć udział w dyskusji na ważne dla nich tematy.

Podobnego zdania jest radny KO Łukasz Więcek, który dodał, że radni nie powinni zamykać się domach i powinni być w porządku w stosunku do mieszkańców, którzy nie mogą sobie pozwolić na luskus pozostania w domach. - Muszą iść do pracy, bo inaczej nie będą mieli z czego żyć.

Radny RdR Paweł Kałdoński poparł Tadeusza Kubaka. - Epidemia nie wygasa, mamy kolejne zachorowania i zgony. Trzeba być odpowiedzialnym.

Przerzucanie się argumentami przez zwolenników i przeciwników obradowania w sali trwało kilkadziesiąt minut. Była propozycja przegłosowania wniosku formalnego. Przewodniczący przytoczył przepisy, które na to nie pozwalają. I zakończył dyskusję. Bez głosowania.

A potem zamknął sesję.