Radny Jacek Gębicz apeluje w imieniu mieszkańców o porozumienie w sprawie gazu

Dział: Aktualności
06/08/2020 - 12:19

Apel dotyczy sporu wokół budowy sieci gazowej na osiedlu Bartodzieje. Powodem konfliktu jest brak zgody Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) na wyznaczone przez miasto warunki techniczne inwestycji. Sprawa trafiła do SKO.

pipe 2445176 1920

(Pixibay)

O tej sprawie piszemy szczegółowo w dziejszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej.

PSG nie chce wydawać pieniędzy na wykonanie sięgaczy do sieci dla każdej zlokalizowanej w tej dzielnicy działki, czego chce prezydent Jarosław Ferenc. Miasto argumentuje swój wymóg wobec firmy dbałością o nawierzchnie miejskich dróg. Sprawa trafiła do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Obie strony czekają na decyzję.

Radny miejski Jacek Gębicz  wystąpił na swoim profilu Fb w imieniu mieszkańców ulic Rataja, Nałkowskiej, Leśmiana i Wojska Polskiego, do obu stron konfliktu o zgodę na wspólne z mieszkańcami spotkanie.

„(...) Inwestycja w zdecydowanej większości (poza częścią ul. Wojska Polskiego) realizowana będzie poza asfaltową nawierzchnią dróg w pasie zieleni, więc zastosowane wobec PSG przez Urząd Miasta Radomsko wymagania są zbyt rygorystyczne. Zdaniem mieszkańców dbałość przez Urząd Miasta Radomsko o stan nawierzchni dróg, w których realizowana ma być przedmiotowa inwestycja powinien ograniczyć się do skrupulatnego dopilnowania, aby pas drogowy odtworzony był przez inwestora zgodnie z wszelkimi zasadami sztuki budowlanej” - czytamy w apelu.