Radni powiedzieli nie podwyżkom cen odbioru śmieci od przedsiębiorców

Dział: Aktualności
27/01/2020 - 13:35

Radni Komisji Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Radomsku na dzisiejszym posiedzeniu byli zgodni: skoro w zeszłym roku były podwyżki o 50 procent to nie można kolejnej fundować przedsiębiorcom tak szybko. Zwłaszcza, że chce ich tylko jedna firma.

 śmieciPGK

I zgodnie zagłosowali przeciw. Teraz projekt uchwały zostanie przedstawiony całej Radzie Miasta na czwartkowej sesji, wraz z opinią komisji, która jest negatywna, więc wynik głosowania można założyć w ciemno. Drożej nie będzie.

Przypominamy, że ta regulacja nie dotyczy mieszkańców, którzy już płacą za śmieci więcej, a przedsiębiorców, którzy mają obowiązek zawrzeć umowę z wybraną przez siebie firmą.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą swój biznes na terenie miasta, a w ich firmach powstają śmieci, które trzeba odebrać, płacą dokładnie za tyle, ile firma, z którą zawierają umowę, od nich odbierze.

Przedstawiciel firmy Remondis, na wniosek której prezydent przedstawił radnym projekt uchwały z podwyżkami, twierdzą, że przy obecnych stawkach działalność firmy jest nieopłacalna. Dlaczego? Ponieważ wzrosły ceny paliwa, najniższa krajowa pensja i opłaty środowiskowe. Ostatnich zmian dokonano 30 stycznia zeszłego roku.