Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znów czynny. Promocja nawozu

Dział: Aktualności
28/04/2021 - 13:55
W Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Płoszowie odbyła się konferencja prasowa, która dotyczyła ponownego otwarcia Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w Płoszowie. Zasady zaprezentowali kierownik działu promocji PGK w Radomsku, Kamil Bugdal i Łukasz Dryja,kierownik Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Podczas konferencji przypomniano o zasadach selekcji odpadów. Odpady wielkogabarytowe to odpady, których rozmiary wykraczają poza przyjęte standardy odpadów komunalnych. Będą to zatem wszystkie przedmioty, które ze względu na swoje rozmiary i wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady zmieszane. Na terenie punktu w Płoszowie gromadzone są na przykład stare wersalki i inne przedmioty o dużych rozmiarach. Można je tu dostarczyć samodzielnie codziennie, w godzinach od 6 do 18.

178916597 746544816023853 8064910582315311669 n

[CZYTAJ] Gmina Wielgomłyny nadrabia zaległości. Jest kolejny odcinek wodociągu

Podobnie należy postępować w przypadku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.Jest on klasyfikowany jako odpad niebezpieczny. Należy go przekazać do PSZOK, bo tu zostanie odpowiednio zutylizowany. W punkcie przyjmowane są także baterie i opakowania z leków i same leki nieprzydatne do użycia, tekstylia, opony, odpady poremontowe (np. gruz) oraz opakowania po chemikaliach. 

Z gałęzi i skoszonej trawy oraz innych odpadów zielonych przedsiębiorstwo produkuje nawóz ekologiczny, o nazwie handlowej PGKuś. Może on być stosowany w uprawach polowych, warzywnych, sadowniczych, a także w uprawach roślin ozdobnych i trawników.

Slider