Przełom w klubie RKS. Konferencja prasowa: przedstawiono sztab trenerski

Dział: Sport
09/09/2020 - 17:00

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Radosław Pawelec, prezes RKS Radomsko, ogłosił skład nowego sztabu szkoleniowego. O przyjętej strategii trenerskiej opowiedział pierwszy trener Marcin Bryś.

Ostatnie kilka miesięcy było dla klubu czasem weryfikacji składu trenerskiego i sposobu zarządzania klubem. Wpływ miały na to popełnione błędy i kolejne dymisje. Wreszcie jednak klub doczekał się ustabilizowania sytuacji.

Decyzją zarządu klubu RKS Radomsko trener Dominik Bednarczyk przestał być trenerem drużyny seniorów. Był nim przez rok. Podczas meczu z Unią Skierniewice w Pucharze Polski w barwach RKS Radomsko zagrał Krystian Kolasa, który powinien pauzować za żółte kartki. Zespół został ukarany walkowerem.

Był to koniec przygody pucharowej dla RKS w sezonie 2019/2020.

Wówczas prezes klubu Radosław Pawelec złożył 23 lipca na ręce zarządu klubu dymisję z zajmowanego stanowiska. Zarząd dymisję przyjął, prezes Radosław Pawelec pełnił funkcję do końca sierpnia.

W rundzie jesiennej III ligi grupy I sztab trenerski prezentował się w następujący sposób:

Dominik Bednarczyk - I trener, Grzegorz Lelonek - trener bramkarzy, i Radosław Grzybowski - fizjoterapeuta.

Uzupełniono także skład drużyny. Wsparli go młodzi i ambitni zawodnicy.

8 września walne zebranie RKS Radomsko wybrało nowe władze klubu. Prezesem został ponownie Radosław Pawelec.

Nowy zarząd klubu postanowił powołać nowy sztab szkoleniowy pierwszego zespołu. W jego skład weszli: Marcin Bryś - pierwszy trener, Tomasz Kazimierowicz - trenera, Grzegorz Lelonek - trener bramkarzy, Radosław Grzybowski - fizjoterapeuta.

Jak poinformował prezes Pawelec, nadrzędnym celem pierwszej drużyny kierowanej przez trenera Brysia ma być w rundzie jesiennej zajęcie miejsc od 1 do 8.

Sam pierwszy trener realizację celu postrzega w następujący sposób.

- Będziemy się skupiać na tym, co jest teraz, czyli na pierwszym treningu i pierwszym meczu. Z perspektywy czasu będziemy na pewno starać się postawiony przed nami cel zrealizować.

Zapytany o przyjęte metody trenerskie i potencjał drużyny odpowiedział:

- Potencjał jest, co pokazał ostatni wynik. Ta drużyna potrafi wygrywać. Mocnymi stronami są różnorodny wiek i doświadczenie zawodników. Jest tego więcej, ale na ten moment ne chciałbym tego zdradzać. Teraz skupimy się na przygotowaniu motorycznym oraz na rozgrywce typowo taktycznej - mówił Marcin Bryś.