Przedterminowe wybory burmistrza w Przedborzu w czerwcu

Dział: Polityka
25/04/2019 - 08:36

Na niedzielę 30 czerwca wyznaczono wybory nowego burmistrza Przedborza. Mandat Miłosza Naczyńskiego (zgodził się na podawanie nazwiska i publikację wizerunku), który rządził gminą pełne trzy kadencje i rok czwartej, wygasł po skazaniu go prawomocnym wyrokiem za podżeganie do pisania obraźliwych SMS-ów

naczynski 

Przedborzanie pójdą do wyborczych urn szybciej niż myśleli. 3 kwietnia sąd II instancji skazał Miłosza Naczyskiego na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata, 4 lata zakazu zajmowania stanowisk w administracji publicznej oraz 30 tys. zł grzywny. Wyrok jest prawomocny i przysługuje od niego kasacja. Naczyński został skazany za przestępstwo umyślne i stracił mandat. Sąd uznał go winnym podżegania do pisania obraźliwych SMS-ów do dwoch mieszkanek gminy, przeciwniczek politycznych. SMS-y wysyłał Wojciech O., który został za to skazany w innym procesie. Były burmistrz od początku twierdził, że to sprawa polityczna, a on jest niewinny.

W dzisiejszym numerze GR materiał o Krystynie Koń, jednej z adresatek obraźliwych i wulgarnych wiadomości, która w procesie burmistrza była oskarżycielem posiłkowym.