Problemy z dojazdem do szkół. Uczniowie nie mieszczą się w autobusie

Dział: Aktualności
17/09/2019 - 14:48

Szkoły będą przez dwa miesiące pomagać uczniom w dotarciu na lekcje. Potem ma powstać regularna linia autobusowa. W listopadze

 pks 1

Podwójny rocznik w pierwszych klasach w szkołach środnich to nie tylko klasy liczące 32, a nawet więcej uczniów, ale także więcej młodzieży na przystankach autobusowych. Do szkół w Radomsku z całego powiatu dojeżdża wielu uczniów. Jedni nie zawsze mają czym dojechać na pierwszą lekcę, inni nie zawsze mieszczą się w autobusie.

- Na przykład jest problem z dojazdem młodzieży z Kobiel Wielkich, gdzie dzieci jest tyle, że nie mieszczą się w autobusie - powiedział podczas dzisiejszego posiedzenia komisji oświaty w Starostwie Powiatowym wicestarosta Jakub Jędrzejczak. - Problem jest także z gminą Wielgomłyny. Dyrektor Elektryka (to szkoła, w której większość stanowią uczniowie dojeżdżający - dop. red) dostarczył materiały na ten temat. Będziemy je analizować, czy jesteśmy w stanie jakoś pomóc tej młodzieży. Na razie podjęliśmy decyzję, że we wrześniu i październiku szkoły będą w tych dojazdach pomagać.

Pomogą także gminy Masłowice, Ręczno i Fałków, które użyją do tego autobusów gminnych. Wielgomłyny nie pomogą, ponieważ ich autobus jest w złym stanie i do takich zadań się nie nadaje. Potem ma powstać stała linia autobusowa. Trwają rozmowy z przedsiębiorcą, który mógłby ją uruchomić.