Prezydent, pomysłodawczyni BO i członkowie zespołu zachęcają: głosujcie

Dział: Aktualności
08/10/2019 - 15:23

Przy fontannie multimedialnej w parku Solidarności, jednym ze zwycięskich projektów II edycji, odbyła się konferencja prasowa na temat głosowania w radomszczańskim Budżecie Obywatelskim

 BO2

Wzięli w niej udział prezydent Jarosław Ferenc, Magdalena Spólnicka, z której inicjatywy w mieście BO powstał, Wioletta Marcinkowska, kierownik Centrum Aktywności Społecznej, która w UM jest za obsługę BO odpowiedzialna, oraz członlowie zespołu BO i niektórzy z projektodawców.

Wszyscy zachęcali do głosowania, które rozpoczyna się już w poniedziałek. Tutaj zamieściliśmy listę projektów, na które można oddać głos, oraz zasady głosowania. Wioletta Marcinkowska przypomniała, że głosować mogą tylko radomszczanie, także ci nieletni, ale ci ostatni za zgodą osób dorosłych. A głosując "na papierze" warto pamiętać, że trzeba podpisać się na obu kartkach, inaczej głos będzie nieważny.

Prezydent Ferenc zachęcał do głosowania, zaznaczył, że wiele zrealizowanych pomysłów, jest bardzo ważnych dla mieszkańców. W tym roku do wydania jest nie milion, a milion trzysta tysięcy zł. Wzrosła też wartość zgłosozonych projektów, teraz to maksymalnie 750 tys. zł, w poprzedniej edyucji 250 tys.

Magdalena Spólnicka, która doprowadziła do powstania BO w Radomsku, także zachęca do głosowania, i ma nadzieję, że jeśli to będzie możliwe, pula pieniędzy do wydania przez radomszczan jeszcze wzrośnie.