Prezydent Ferenc powołał Radę Gospodarczą. Ma liczyć 20 członków

Dział: Aktualności
06/02/2019 - 11:57

Na BIP-ie urzędu miasta znaleźliśmy zarządzenie Jarosława Ferenca powołujące do życia Radę Gospodarczą przy Prezydencie Miasta Radomska. Tak brzmi pełna nazwa. Ma liczyć 20 osób, na razie jest 13 chętnych

 strefa.jpg

Zarządzenie datowane jest na 19 grudnia, a w treści ogłasza nabór członków do 31 stycznia. Ta informacja nie pojawiła się nigdzie więcej. - Ja dowiedziałem się do Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, której jestem członkiem, i która przedsiębiorców informowała, że taka rada powstaje - mówi Gazecie Jan Skubisz, jeden z radomszczańskich biznesmenów. - Ten pomysł ma ręce i nogi, ta rada jest bardzo potrzebna - dodaje.

 - Tak naprawdę to my się panu prezydentowi przypomnieliśmy, bo o radzie mowa była w poprzedniej kadencji, ale nie powstała - mówi nam Witold Świtkowski, prezes RIPH. - A my nie chcemy, żeby to była fasada, tylko rada, która ma na coś wpływ.

- To będzie ciało, które może np. skutecznie negocjować z prezydentem podwyżkę podatków - mówi Jan Skubisz. - Poza tym ważna jest współpraca i głos przedsiebiorców. Także tych dużych, którzy zatrudniają po kilkaset czy kilka tysięcy pracowników, czyli ze strefy.

Jak mówi nam Jarosław Wojdełko, kierownik Centrum Nowoczesnych Inwestycji w UM, w tej chwili jest 13 kandydatur, ale spodziewa się, że będzie ich więcej, ponad 20. - Myślę, że 20-osobowa reprezentacja będzie odpowiednia. Co prawda termin zgłaszania członków już minął, i formalnie rada działa, ale potrwa to jeszcze jakiś czas. Chodzi też o to, że część zgłoszonych osób swoje firmy prowadzi w powiecie, a rada ma reprezentować radomszczańskich przedsiębiorców, choć oczywiście szersze spojrzenie jest ważne - dodaje.

Pełna listów nazwisk członków Rady Gospodarcznej powinna być znana najpóźniej po zimowych feriach.