[Radomsko] Pracownica MOPS ma koronawirusa. Chory jest też pracownik

Dział: Aktualności
29/07/2020 - 17:18

U kobiety zakażenie covid-19 potwierdzono w ostatni czwartek. Została hospitalizowana. Dzisiaj okazało się, że chory jest inny pracownik radomszczańskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyrektor Andrzej Barszcz zapewnia, że już w poprzednią środę wprowadził środki ostrożności większe niż zaleca Sanepid.

koronawirus laboratorium

(fot. Pixabay)

O zakażeniu koronawirusem gości weselnych na Śląskau informowały ogólnopolskie media. Wśród nich była radomszczanka. Jak się dowiedzieliśmy, kobieta jest pracownicą radomszczańskiego MOPS-u.

Dyrektor Barszcz nie zdradza szczegółów, mówi o ochronie danych osobowych, potwierdza tylko, że jedna z pracownic ma koronawirusa. Przyznaje też, że dzisiaj częstochowski Sanepid poinformował go o tym, że chory jest także pracownik.

- Już w poprzednią środę wprowadziliśmy środki, które miały zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Część pracowników wróciła do pracy zdalnej, ci, którzy mieli kontakt z chorą pracownicą, zostali prewencyjnie odizolowani. Dyrektor Barszcz dodaje, że on sam też przebywał na kwarantannie. - To nie tajemnica. Byłem badany, mam wynik ujemny, jestem zdrowy.

Andrzej Barszcz mówi też o tym, co wydarzy się w najbliższych dniach. Przeprowadzona zostanie dezynfekcja pomieszczeń, trzeba będzie też wykonać zaleceni Sanepidu. - Najprawdopodobniej pracownicy zostaną podzieleni na dwa niezależne zespoły, które nie będą miały ze sobą kontaktu - zapowiada. - Wracamy do sytuacji z marca i kwietnia.

Dyrektor dodaje, że spodziewa się dużych kolejek 1 sierpnia, czyli w okresie zasiłkowym, kiedy klienci przynoszą do MOPS-u wnioski. Niestety, jak mówi, tego się uniknąć nie da, spodziewa się nawet skarg. - Taka jest jednak sytuacja, w wielu miejscach są kolejki z powodu rygoru sanitarnego, w MOPS-ie także. Na koniec mówi, że chorzy pracownicy nie mieli kontaktu z podopiecznymi placówki.