Pożyczki na raty - szybki i bezpieczny zastrzyk gotówki

Dział: Aktualności
08/11/2019 - 07:35

[ARTUKUŁ SPONSOROWANY] Zaskoczył Cię nieprzewidziany wydatek, a nie masz wystarczających oszczędności? Jeśli potrzebujesz pieniędzy „na już”, ale nie chcesz nadmiernie obciążać domowych finansów, wcale nie musisz decydować się na pozabankową chwilówkę. Sprawdź, jak działa pożyczka na raty i przekonaj się, czy to rozwiązanie korzystne także dla Ciebie.

the greenback 4122078 1920

Polacy coraz odważniej korzystają z produktów finansowych oferowanych przez firmy pozabankowe. Rosnącą popularnością cieszą się pożyczki na raty działające na podobnej zasadzie jak kredyty bankowe.

Jak działają pożyczki ratalne?

Zasada działania pozabankowych pożyczek ratalnych jest bardzo podobna jak kredytów bankowych. Pożyczając konkretną kwotę, całość zobowiązania rozkładana jest na raty spłacane każdego miesiąca. Ich
liczba uzależniona jest od okresu trwania umowy, a wysokość – od czasu spłaty oraz od zaciągniętej kwoty. 

Przykład 1. Załóżmy, że potrzebujesz 5000 zł na okres 24 miesięcy. Korzystając z oferty HapiPozyczki.pl, miesięczna rata wyniesie 229,34 zł (RRSO 9,81%). Przykład 2. Załóżmy, że potrzebujesz 8000 zł na okres 24 miesięcy. Miesięczna rata wyniesie 402,64 zł (RRSO 20,48%) przy pożyczce zaciągniętej w Wonga. Przykład 3. Załóżmy, że potrzebujesz 8500 zł na okres 30 miesięcy. Ubiegając się o pożyczkę w Yolo.pl, miesięczna rata wyniesie 415 zł (RRSO wynosi 37%).

Kto otrzyma pożyczkę ratalną?

Pożyczka ratalna przez internet to dobry sposób na szybki zastrzyk gotówki przy ograniczonych formalnościach. Pieniądze przyznawane są niemal „od ręki”, jednak wiele zależy od historii kredytowej konkretnego pożyczkobiorcy.
Aby otrzymać wsparcie finansowe, należy spełnić kilka warunków:
- osiągać stałe dochody – ich wysokość można potwierdzić stosownym oświadczeniem o wynagrodzeniu,
- mieć dobrą historię kredytową,
- nie zalegać ze spłatą innych pożyczek u danego pożyczkodawcy.
Ważne jest również, aby pożyczkobiorca miał własny rachunek bankowy – jest on potrzebny nie tylko do wypłaty środków, ale przede wszystkim do weryfikacji klienta. 

Jak wybrać dobrą pożyczkę ratalną?
Pośpiech nie jest najlepszym doradcą, a podejmowanie decyzji pod wpływem chwili może sporo kosztować.

Dlatego nie można wybierać przypadkowej oferty tylko dlatego, że czas nagli.
Jeżeli chcesz zaciągnąć zobowiązanie na korzystnych warunkach finansowych, porównaj dostępne
propozycje. Weź przy tym pod uwagę między innymi takie aspekty jak:
- wymagane formalności – niektórzy pożyczkodawcy mogą życzyć sobie przedstawienia zaświadczenia o wysokości dochodów,
- RRSO – rzeczywista roczna stopa oprocentowania uwzględnia nie tylko odsetki, ale również prowizję oraz inne opłaty, dzięki czemu wiesz, ile wyniesie całkowita kwota do spłaty,
- okres spłaty – niektóre firmy pożyczają pieniądze na 12 miesięcy, a inne na 24 miesiące lub nawet 36 miesięcy,
- minimalne / maksymalne kwoty – ważne, by były dopasowane do Twoich potrzeb.
Im więcej parametrów porównasz, tym bardziej dostosowaną pożyczkę zaciągniesz i nie będziesz mieć problemów z terminową spłatą rat.