Poseł Maciejewski wysyła życzenia nauczycielom. - To nie kampania - zapewnia asystent

Dział: Aktualności
08/10/2019 - 11:44

- To nie kampania - zapewnia Paweł Gębicz, asystant posła PiS Krzysztofa Maciejewskiego. - Pan poseł takie życzenia wysyła co roku

zyczenia posła maciejewskiego

(fot. Facebook Wioletta Pal. Takie przesyłki przyniósł do szkoły listonosz) 

Do szkół zaczęły docierać przesyłki od radomszczańskiego posła Prawa i Sprawiedliwości Krzysztofa Maciejewskiego. Imienne, do konkretnych nauczycieli. Z życzeniami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

Spora porcja została dostarczona dzisiaj przez listonosza do szkoły w Kodrębie, gdzie dyrektorem jest Wioletta Pal. - Odkąd tu pracuję takie życzenia od posła do szkoły dotarły po raz pierwszy - zapewnia. Okazuje się również, że lista nazwisk nie jest aktualna, bo część nauczycieli już w tej placówce nie pracuje.

Paweł Gębicz zapewnia Gazetę, że to nie lement kampanii, tylko zwyczajne życzenia składane pedagogom przez posła co roku. Jedne placówki być może otrzymały je po raz pierwszy, inne się powtórzyły. Życzeń wysłano tyle, na ile starczyło z przysługującemu posłowi limitu na przesyłki pocztowe.

Asystent posła dodaje, że sytuacja w oświacie jest taka, że przez ZNP partia rządząca ma zły wizerunek wśród nauczycieli, a takie życzenia to okazja, żeby go zmienić.