Radziszewska ogłasza rezygnację i zarzuca kłamstwo swojej partii

Dział: Aktualności
27/08/2019 - 15:52

Wieloletnia poseł Platformy Elżbieta Radziszewska ogłosiła dziś rezygnację ze startu w wyborach do Sejmu. Powodem jest umieszczenie jej dopiero na trzecim miejscu list kandydatów. Pierwsze zajmuje Cezary Grabarczyk, drugie Magdalena Spólnicka. Poseł Radziszewska wydała oświadczenie w tej sprawie. Oto jego treść: 

radziszewksa 222

Szanowni Państwo,
W związku z zatwierdzeniem w dniu 19 sierpnia 2019 r. przez Zarząd Krajowy Platformy Obywatelskiej list z kandydatami deklarującymi chęć startu w wyborach do Sejmu i Senatu RP, informuję że:

po pierwsze: po ogłoszenie list kandydatów w dniu 30 lipca zgłosiłam Panu Przewodniczącemu dzień później, tj. 31 lipca 2019 r., że mając na uwadze zaproponowany kształt listy rezygnuję z ubiegania się o mandat poselski z okręgu nr 10;

po drugie: ponieważ standardy przy tworzeniu list wyborczych do Sejmu RP w okręgu nr 10 daleko odbiegają od tych, których - według mnie - w polityce się powinno przestrzegać, odrzuciłam propozycję kandydowania z trzeciego miejsca - na którym umieszczono moje nazwisko wbrew deklaracji oraz drugiego miejsca, które w rozmowie ze mną zaproponował mi Przewodniczący PO;

po trzecie: na Zarządzie Krajowym w dniu 19 sierpnia przedstawiciel Zarządu Regionu PO w Łodzi skłamał, że wyraziłam zgodę na kandydowanie z miejsca nr 3 i nikt z Zarządu Krajowego PO tej informacji nie zweryfikował kontaktując się ze mną. Nie godzę się na to, aby polityka i konstruowanie list wyborczych były oparte na kłamstwie, zaś w tym konkretnym przypadku i w odniesieniu do mojej osoby tak właśnie było.

Mając powyższe na uwadze podtrzymuję decyzję z 31 lipca o rezygnacji z ubiegania się o mandat poselski z okręgu nr 10 Piotrków Trybunalski.

Elżbieta Radziszewska