Policjanci ścigali nietrzeźwego kierowcę. Miał 2,5 promila w wydychanym

Dział: Aktualności
29/04/2021 - 13:17
W środę 28 kwietnia w powiecie radomszczańskim policjanci drogówki przeprowadzili wzmożone kontrole kierowców. Efekt ich pracy to: 167 kontroli drogowych, podczas których ujawnili 198 wykroczeń, nałożyli 149 mandatów karnych, sporządzili 20 wniosków do sądu o ukaranie. A 6 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci, także z Łodzi, patrolowali z ziemi i powietrza, bo do Radomska przyleciał, już po raz drugi, specjalny policyjny śmigłowiec.

Od dawna wiadomo, że grzechy główne kierowców, to: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, wyprzedzanie „na trzeciego” oraz w rejonach przejść dla pieszych.

- W trakcie całodniowej akcji nie obyło się również bez pościgu za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej - mówi mł. Aspirant Agnieszka Kropisz z KPP Radomsko. - Do zatrzymania uciekiniera doszło na terenie gminy Dobryszyce. Jak się okazało, powodem jego ucieczki był fakt, że kierował samochodem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

[CZYTAJ] Do prezydenta Ferenca: Nie damy się wciągnąć w polityczne gierki uprawiane na grobie Miry. Wycofujemy się

speed małe 

(fot. KPP Radomsko)

I to nie wszystko. - 43-letni mieszkaniec gminy Kamieńsk chciał uniknąć spotkania ze stróżami prawa, ponieważ posiada dwa aktywne zakazy sądowe prowadzenia pojazdów - mówi policjantka.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu sądowego grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a sam fakt naruszenia zakazu zagrożony jest karą do 3 lat więzienia.

- Do tego krnąbrny kierowca odpowie również za szereg wykroczeń w ruchu drogowym - dodaje aspirant Kropisz.

Najwięcej stwierdzonych naruszeń przepisów to przekroczenie prędkości - 139 przypadków, ujawniono też 3 nietrzeźwych kierujących. Policjanci zatrzymali też 12 dowodów rejestracyjnych.

Slider