Pół miliona za zwolnienie z pracy dla byłego prezesa. Oto rachunek za zmianę władzy

Dział: Aktualności
16/07/2021 - 20:00

 

Nawet 600 tys. zł będzie musiało zapłacić Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne byłemu prezesowi Krzysztofowi Nabrdalikowi. Zwolniono go z pracy w marcu 2016 roku, tuż po objęciu prezydentury przez Jarosława Ferenca. Sąd pierwszej instancji orzekł, że bezprawnie
Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Luty 2016 roku. Prezydent Jarosław Ferenc obejmuje władzę. Wygrał w przedterminowych wyborach z Wiesławem Kamińskim po tym, jak Anna Milczanowska zdobyła mandat poselski i zrezygnowała z prezydentury.

Ledwie trzy dni przed pierwszą turą wyborów Ferenc publikuje na Facebooku „List otwarty do pracowników urzędu i miejskich spółek”, w którym zaznacza, żeby nie wierzyli w głosy, iż będzie zwalniał, jak dojdzie do władzy. 29 lutego zostaje zaprzysiężony. Rusza karuzela.

Prezydent zmienia składy rad nadzorczych w miejskich spółkach PGK, MPK i TBS, te zmieniają zarządy spółek. Odwołany z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej zostaje Wiesław Kamiński. To stanowisko zajmuje Marek Glądalski. Akadiusza Gaika w TBS zastępuje Tomasz Wyrzykowski. Obaj związani z Razem dla

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś