Podczas spotkań dzieci z autorką Ewą Kaczmarczyk ważne są słowa. Tym razem w bibliotece

Dział: Aktualności
14/07/2021 - 12:30
W środę w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyło się spotkanie autorskie dzieci z Ewą Kaczmarczyk, radomszczańską poetką i pisarką. To już kolejne ze spotkań, podczas których ważne są słowa i dobra zabawa. Tym razem odbyło się pod hasłem "Bajkowo – baśniowe utulanki".

Podczas dzisiejszego spotkania autorka przeczytała dzieciom bajki, zadawała im zagadki. Była okazja, aby wspólnie obejrzeć ilustracje. Były także wróżby. Do zagadek na bieżąco Ewa Kaczmarczyk układała dzieciom wierszyki.

- Dzisiaj zaprezentowałam dzieciom moją nową książeczkę, która została wydana w czasie pandemii. Są to "Bajkowo – baśniowe utulanki". Do tego ukazał się audiobook. Dostępny jest na audiotece.pl. Jest nagrany pięknym głosem dziennikarza Cezarego Papaja. Są to krótkie bajeczki, które powstały, gdy nie można było się spotykać z wnukami. Gdy widzieliśmy się tylko online. I wtedy wieczorami im opowiadałam bajeczki. Do tego przygotowywałam wnukom rysunki albo maskotki, żeby im zobrazować. Były zachwycone. Bajki opowiadają o codzienności. Pierwsza z nich opowiada o wariacjach w łazience: o mydełku, gąbce i Marcelince ciekawej, do czego służy pralka  - opowiada Ewa Kaczmarczyk. 

[CZYTAJ] Ciekawe wydarzenie muzyczne? Za dwa tygodnie w Gomunicach - Sztywny Pal Azji

kaczmarczyk

Slider