Placówki dla najmłodszych w Radomsku powróciły do działalności

Dział: Aktualności
20/04/2021 - 07:35
W poniedziałek 19 kwietnia dzieci wróciły do żłobków, przedszkoli i zerówek. Po trzytygodniowej przerwie. 

Zajęcia stacjonarne w żłobkach, przedszkolach, oddziałach wychowania przedszkolnego - zerówkach zostały zawieszone 29 marca z uwagi na zagrożenie epidemiczne wynikające z szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa. Od tego czasu placówki opiekowały się tylko dziećmi pracowników służby zdrowia i służb porządkowych. Z zajęć stacjonarnych mogły korzystać także dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

hdimgd9012fcefbeffdb96b13f87563a34f

Na ten moment chyba najbardziej czekali rodzice. Fot. PSP nr 3 w Radomsku. 

- Nikt nie zgłaszał nam żadnego problemu z powrotem dzieci do szkół. Wszystkie placówki pracują. Zajęcia dla dzieci z orzeczeniami były prowadzone  na wniosek rodziców. Największa liczba dzieci z orzeczeniem uczęszcza do szkoły numer trzy. W czasie zawieszenia zajęć dla pozostałych dzieci, te z orzeczeniem były dowożone przez naszego kierowcę do placówki - informuje wydział edukacji w Urzędzie Miasta w Radomsku. 

Od 29 marca dzieci brały udział w zajęciach z wykorzystaniem metod i technik kształcenia zdalnego. W tym czasie zawieszone było także stacjonarne funkcjonowanie publicznych i niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych.

 [CZYTAJ] Mateusz Kempski: „To jest moje pięć minut. Mam cel: zagrać w reprezentacji"

W czasie zajęć  zdalnych rodzicom przysługiwał zasiłek opiekuńczy w sytuacji, gdy opiekowali się zdrowym dzieckiem, które ma mniej niż 8 lat, lub dzieckiem niepełnosprawnym, które ma mniej niż 18 lat. Dodatkowy zasiłek, który miał przysługiwać do 25 kwietnia, ostatecznie zostanie wypłacony za okres do 18 kwietnia. Taka decyzja zapadła w zwiąku z otwarciem złobków i przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Ministerstwo informuje, że w związku z tym nie będzie konieczności składania nowych wniosków lub korygowania wniosków już złożonych.

Slider